Obilježili smo Europski dan jezika

Autor: Katerina Zgrablić, 23. 10. 2018.

Poznavanje stranih jezika vrlo je bitno jer nam ono pomaže u razvoju govornih vještina, stjecanju novih znanja i uvida u različite kulture,  otvara nam nove poglede na svijet i u odrasloj dobi donosi prednost na tržištu rada. Zbog toga smo 26. rujna obilježili Europski dan jezika natjecanjem u kojem su sudjelovali učenici od petog do osmog razreda. Natjecanje, koje se temeljilo na brzalicama, vodile su učiteljice engleskog i njemačkog jezika. Pobijedila je ona grupa koja je brže i bolje izgovorila zadanu brzalicu. Ovim natjecanjem željeli smo pokazati kako su jezici važan dio našega života i da je dobro znati što više jezika.

Izvor: Nina Radovčić, 7. razred