Dječji tjedan (1.-7. listopada)

Autor: Katerina Zgrablić, 10. 10. 2018.

Raznovrsnim smo aktivnostima i ove godine obilježili Dječji tjedan (1.-7. listopada).

Fotografije se nalaze u Foto-galeriji.

Učenici razredne nastave su u ponedjeljak, 1. listopada pogledali u holu škole lutkarski mjuzikl "Složna obitelj" u izvedbi Z-produkcije Split. Iz predstave smo naučili kako se ne smijemo svađati s obitelji. Svidjelo mi se kako je obitelj složna i kako se oko svega mogu dogovoriti. Smatram da je dogovor vrlo važan u održavanju sloge u obitelji.

Predstavu je i ove godine financirala Općina Sv. Lovreč.  Još jednom zahvaljujemo!

Lana Radovčić, 4. razred

U srijedu, 3. listopada u posjet školi stigle su djelatnice HZJZ iz Pule i učenicima razredne nastave održale edukativna predavanja na temu zdravih životnih izbora.

Teme po razredima:

I.  razred    - Med kao hrana i lijek  - Jasna Trdislavić Rusac

II. razred    -  Važnost prvog jutarnjeg obroka i međuobroka – Nina Penezić

III. razred   -  Pravilna prehrana školskog djeteta –Nina Penezić

IV. razred   -  Zaštita zdravlja osjetila vida - Jasna Trdoslavić Rusac

Gospođa Jasna Trdoslavić Rusac je učenike četvrtog razreda poučila kako čuvati zdravlje očiju. U uvodnom dijelu sata održala je predavanje, a zatim smo u bilježnice trebali nacrtati dijelove očiju i zapisali smo što smo naučili na satu.

Lana Janko, 4. razred

Učenici predmetne nastave u kinu u Poreču pogledali su igrani film ''Uzbuna na Zelenom Vrhu'', snimljenom prema istoimenom romanu Ivana Kušana. Zahvaljujemo Gradu Poreču na financiranju ulaznica za kino te agenciji Danijel Travel na besplatnom prijevozu do Poreča.

Film Uzbuna na Zelenom Vrhu dječji je film. Glavni lik u filmu je dječak Koko koji je hrabar, mudar, domišljat, spretan  i pametan. Film je napet, pun neočekivanih situacija i obrata. Iz filma sam naučila da krađa nije dobra i da se ne smije krasti. Preporučila bih ovaj film svim osnovnoškolcima.

Lea Terlević 5.razred

U četvrtak, 4. listopada učenici su po lokalnoj zajednici dijelili letke koje su povodom Dječjeg tjedna osmislili učenici 8. razreda.

U petak,  6. listopada učenici  nižih razreda u pratnji svojih učiteljica oslikavali su kredama školsko igralište motivima iz školskog života.

Načelnik Općine Sveti Lovreč gospodin Marko Ljubešić ugostio je članove Vijeća učenika. Zahvaljujemo mu se na gostoprimstvu!

Izvor: Sanja Kalčić, učiteljica 3. razreda i Novinarska grupa