Terenska nastava u Dvigradu

Autor: Katerina Zgrablić, 28. 9. 2018.

Učenici petog i šestog razreda bili su na terenskoj nastavi dana 14. rujna 2018. godine. Najprije su pješačili od Kanfanara do Dvigrada te se na taj način uključili u obilježavanje Hrvatskog olimpijskog dana. Šetnjom kroz Dvigrad upoznali su se s njegovim smještajem, poviješću, obilježjima i načinom života u srednjovjekovnom gradu te rješavali zadatke za terenski rad. Tijekom obilaska pojedini učenici su prepričavali dvigradske legende te izlagali rezultate samostalnog rada o crkvi svete Sofije. Na kraju su tražili i uspješno pronašli sakriveno blago.

Izvor: Novinarska grupa