Izlet na otok Krk

Autor: Katerina Zgrablić, 29. 5. 2018.

Učenici petog i šestog razreda bili su na jednodnevnom izletu na otoku Krku dana 18. svibnja 2018. godine. Posjetili su Zračnu luku Krk gdje su uz stručno vodstvo osoblja razgledali istu te naučili što sve putnik mora učiniti prilikom dolaska u zračnu luku i ukrcaja u zrakoplov. Prošetali su i pistom gdje su imali priliku vidjeti putnički zrakoplov i helikopter službe za spašavanje koji su djelatnici pripremali za polijetanje. Nakon razgleda zračne luke uputili su se u grad Krk. Znamenitosti grada Krka obišli su uz stručno vodstvo. Vidjeli su rimske terme i mozaik, Frankopanski kaštel, ranokršćansku katedralu i romaničku crkvu. Po završetku obilaska grada Krka nastavili su putovanje otokom do mjesta Punat u čijoj su se luci ukrcali na brod kojim su doplovili do otočića Košljuna – zaštićenog rezervata šumske vegetacije na kojem se nalazi franjevački samostan s vrijednim graditeljskim, skulpturnim, slikarskim sadržajem te velikim knjiškim blagom (Antifonarij i najmanja biblija na svijetu). Nakon povratka s Košljuna posjetili su Jurandvor gdje su u crkvici Sv. Lucije, u kojoj je pronađena Baščanska ploča, poslušali prigodno predavanje. Prije odlaska s otoka proveli su slobodno vrijeme na najljepšoj plaži u Baškoj.

Izvor: Lolita Njegovan, učiteljica glazbene kulture