Ravnatelj GSŠ Jurja Dobrile Pazin u posjetu osmašima

Autor: Katerina Zgrablić, 23. 3. 2018.

Dana 13. ožujka naše je osmaše posjetio prof. Josip Šiklić, ravnatelj Gimnazije i strukovne škole Jurja Dobrile iz Pazina te nam na satu razrednika predstavio ovu školu.

Najprije nas je upoznao s poviješću škole, zatim sa smjerovima koje škola nudi, a to su tri odjeljenja opće gimnazije te po jedno odjeljenje upravnog referenta, elektrotehničara i komercijalista. Upoznao nas je s projektima škole, kao što su Na naš način, Eko dan, projekt razmjene učenika i drugi. Predstavio nam je i neke od izleta na koje idu njihovi učenici. Posebno nas se dojmilo što škola svake godine organizira vice paradu za učenike trećeg razreda. Na kraju nas je upoznao s kriterijima za upis i podijelio informativne letke svim zainteresiranim učenicima.

Zahvaljujemo se gospodinu Šikliću na gostovanju!

Izvor: Luna Nicol Matošević i Anja Samardžić, 8. razred