Održano Gradsko natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa

Autor: Katerina Zgrablić, 23. 3. 2018.

Dana 10. ožujka 2018. godine u prostorijama GD Crvenog križa Poreč održano je natjecanje iz prve pomoći u kategoriji podmlatka u kojem su sudjelovala dva tima učenika osmog razreda  naše škole.

Fotografije se nalaze u Foto-galeriji.

Tim ''Tiru-riru'' predvodila je Lara Zgrablić,a ostatak tima su činile Luna Nicol Matošević, Ivana Matošević, Rea Maroević i Morena Anić. Za tim ''Kaktusi'' natjecali su se Mateo Vitez, Vanna Piemonte, Ivan Bratović, Ivana Mikulić te Anja Samardžić kao vođa. Prije početka natjecanja svi su učenici stavili na sebe oznaku pozicije unutar tima i krenuli rješavati desetominutni blic test koji se sastojao od šest pitanja. Nakon kratkog vremena naša tri glumca Melani Fornažar, Aldin Mehmedović i Luka Jovičić bili su spremni za izvođenje praktičnog dijela natjecanja u kojem su timovi pokazali vještine u pružanju prve pomoći. Prvi na redu bio je tim ''Kaktusi'' te nakon njih tim ''Tiru-riru''. U teorijskom dijelu natjecanja ''Kaktusi'' su bili bolji za dva boda, no u praktičnom dijelu je tim ''Tiru-riru'' bio bolji za dva boda te su pobijedili na natjecanju i nastupit će na Međužupanijskom natjecanju mladih Društava Crvenog križa Karlovačke i Istarske županije koje će se održati 14. travnja 2018.g. u Ogulinu.

Izvor: Ivana Mikulić, 8. razred