Plavi dan 2018.

Autor: Katerina Zgrablić, 21. 3. 2018.

Učenici sedmog razreda i ove su godine sudjelovali u projektu Plavi dan kojeg je organizirala Pomorska škola Bakar po dvanaesti put. Učenici su u Bakru bili u pratnji učiteljice prirode i biologije Viviane Kozina i razrednice Katarine Tomičić Stepančić. Ovogodišnja tema Plavog dana bili su biseri.

Po dolasku u Bakar učenike su srdačno primili profesori škole domaćina te ih smjestili u dvoranu gdje su poslušali predavanja učenika srednjih škola u sklopu kojih su naučili više o nastanku i sastavu bisera, vrstama bisera, školjkama bisernicama i brojnim drugim zanimljivostima vezanim za bisere. Kroz predavanja znanstvenika i stručnjaka upoznali su se s problemima zagađenja mora u Riječkom zaljevu te načinima očuvanja čistoće mora. Razgledali su izložbu Biseri te predstavili svoje likovne radove na ovu temu, a po završetku programa kušali su plodove mora koje su domaćini pripremili za svoje goste.

Izvor: Leonard Janko