Ljubav je u zraku

Autor: Katerina Zgrablić, 16. 2. 2018.

Neki čudan osjećaj se sredinom veljače uvukao u našu školu, u srca naših učenika. Svi su bili zamišljeni, činilo mi se kao da hodaju tri metra iznad tla, neobično su se ponašali, kao da su oboljeli od neke nove vrste gripe. A zašto? Neke prijateljice su mi rekle da su sretne i da ih ništa ne boli, druge mi nisu stigle ni odgovoriti na pitanje jer su bile prezauzete pisanjem pisama. ''Ako se nisu razboljeli, onda su poludjeli'', pomislila sam. Osvrnula sam se oko sebe i vidjela da su razredni panoi i školski hodnici prepuni srca, ljubavnih poruka i učeničkih uradaka na temu ljubavi. U školskom holu stajala je kutija za ljubavnu poštu koju su izradili učenici sedmog razreda. Onda sam se sjetila: Valentinovo je! Požurila sam i ja napisati i poslati mu pismo.

Na Valentinovo nakon marende svi su učenici dobili kolač u obliku srca, a ljubavni poštari isporučili su ljubavnu poštu. Uz iskrene čestitke svim zaljubljenima, želja nam je da i svaki drugi dan bude ispunjen ljubavlju!

Izvor: Nina Radovčić, 6. razred