Dan sjećanja na žrtve holokausta

Autor: Katerina Zgrablić, 4. 2. 2018.

Dana 31. siječnja 2018. godine  u sklopu školskog projekta ''Šafran'' obilježili smo Dan sjećanja na žrtve holokausta, a među njima i na milijun i pol židovske djece, naših vršnjaka, koja su stradala za vrijeme nacističke vlasti.

Učenici sedmog razreda u znak sjećanja na njih nosili su Davidove zvijezde, kakve su  bili prisiljeni nositi pripadnici židovskog naroda kao znak da su drugačiji, manje vrijedni. Nošenjem ove zvijezde mi smo željeli poručiti upravo suprotno-da je svaki čovjek vrijedan i podjednako važan bez obzira na nacionalnost, vjersku pripadnost, spol, drugačije razmišljanje! Učenici  Matea i Loris za vrijeme drugog školskog sata obišli su sve razredne odjele prenoseći ovu vrijednu poruku. Učenici šestog razreda na satu vjeronauka gledali su film ''Život je lijep''. Nakon nastave sedmaši su se okupili ispred škole kod svojeg malog vrta u  kojem su zasadili šafrane koji su već počeli klicati.

Neka nam svima ovo sjećanje bude poticaj da se uvijek u životu borimo za važnost svakog čovjeka, slaveći međusobne sličnosti, a ne razlike!