Terenska nastava u Poreču

Autor: Katerina Zgrablić, 15. 12. 2017.

Dana 6. prosinca 2017. godine učenici od prvog do četvrtog razreda otišli su na terensku nastavu u Poreč povodom blagdana Svetoga Nikole.

Polazak je bio u 8 sati ujutro. S parkirališta ispred SŠ Mate Balote krenuli smo u kino gledati predstavu Pepeljuga u izvedbi Teatra Naranča iz Pule. Predstava se svima svidjela, a pošto je održana povodom blagdana Svetog Nikole, gost iznaneđenja bio je upravo sveti Nikola. Nakon predstave otišli smo u park malo predahnuti, a zatim u vatrogasnu postaju na predavanje. Vatrogasci su nas upoznali s odjećom koju moraju nositi, čemu služi koji dio odjeće, kako se gasi požar i pokazali su nam što sve imaju u svojim vozilima. Po dvoje učenika iz svakog razreda imalo je priliku ugasiti vatru. Nakon toga su vatrogasci upalili sirene.

Svi smo se lijepo zabavili i proveli.

Izvor: Tereza Čehić, 4. razred