Mjesec borbe protiv ovisnosti

Autor: Katerina Zgrablić, 7. 12. 2017.

Tijekom Mjeseca borbe protiv ovisnosti na satovima razrednih odjela održane su radionice na kojima su učenici razgovarali o različitim vrstama ovisnosti, njihovom utjecaju na život i zdravlje pojedinca, zdravim životnim navikama i slobodnom vremenu.

Fotografije se nalaze u Foto-galeriji.

Učenici osmog razreda su u sklopu projekta ''Vršnjaci-vršnjacima'' izradili poučne prezentacije o štetnostima zlouporabe sredstava ovisnosti:

● Pušenje - Ivan Močilac i Lara Legović

● Alkoholizam - Ivana Matošević i Rea Maroević

● Narkomanija - Maja Dodić i Vanna Piemonte

● Kockanje - Luka Jovičić i Luka Starić

● Ovisnost o internetu i mobitelima - Ivana Mikulić i Aldin Mehmedović.

Svoje prezentacije predstavili su, kao i ranijih godina, učenicima od četvrtog do osmog razreda naše škole, a ove godine, po prvi puta, i svojim vršnjacima iz Osnovne škole Jože Šurana Višnjan.

U Višnjanu smo gostovali 29. studenog 2017. godine. Domaćini su nas lijepo dočekali i ugostili. Iskreno im se zahvaljujemo jer nam je takvo poučno druženje jako puno značilo. Bilo je to jako zanimljivo iskustvo. Nadam se da će oni jednom posjetiti nas i da će se ovakva suradnja nastaviti i sljedeće godine.

Izvor: Lara Legović, 8. razred