Književni susret o odrastanju s Mladenom Kopjarom

Autor: Ludmila Pauletić, 25. 11. 2017.

U našoj školi organizirali smo susret s poznatim hrvatskim suvremenim književnikom Mladenom Kopjarom.

Prije nego ga naša školska knjižničarka Ludmila Pauletić zatrpala pitanjima, predstavila je svim prisutnim učiteljima i učenicima od 3. do 8. razreda našeg gosta.

Mladen Kopjar rođen je u Zagrebu. Studirao je Pravni fakultet te je diplomirao bibliotekarstvo na Filozofskom fakultetu. Danas se bavi pisanjem priča, romana i drama. Svoje priče objavljuje u dječjim časopisima Modra lasta, Smib, Radost, Prvi izbor…Neke njegove priče su uvrštene u školske čitanke.

Djetinjstvo, odrastanje, zaljubljivanje – to su teme o kojima voli pisati, a i pričati. Njegova bibliografija broji 10 napisanih  i objavljenih romana. S jednim od njih „Čokoladne godine“ nas je pisac posebno upoznao. Djelo je napisano po Darkovih prvih 10 godina života. Zabavno je čitati kako malo dijete vidi odrasle koji ga okružuju iako u knjizi nema velikih zapleta nego je riječ o običnim svakodnevnim događanjima, no iz dječje strane gledanja ovi mali dnevni događaji postaju neobični i veliki.

Naši učenici su književniku postavili pitanja iz pročitanih knjiga „Čokoladne godine“ i „Ljubav, padobranci i izvanzemaljci“.

Susret je protekao brzim izmjenjivanjem postavljenih pitanja i na njih dobivenih odgovora. Na kraju susreta morali smo prekinuti slap pitanja o odrastanju i zahvaliti piscu na zanimljivim odgovorima. Rado ćemo nastaviti s našim pitanjima nekom drugom prilikom.