PREDUPISI u prvi razred šk. god. 2021./2022.

Autor: Alen Hasikić, 19. 1. 2021.

Poštovani roditelji, predupis djece za upis u prvi razred Osnovne škole Joakima Rakovca Sveti Lovreč Pazenatički održat će se 27., 28. i 29. siječnja 2021., u vremenu od 9:00 do 12:00 sati u prostorijama škole (u uredu pedagoga) ili telefonski  na broj 052/448-104.

Obveznici predupisa su djeca koja do 1. travnja 2021. godine navršavaju šest godina života, kao i djeca kojima je prošle školske godine odgođen upis ili iz drugih razloga nisu upisana u osnovnu školu, a školski su obveznici.

Podaci koji se prikupljaju prilikom predupisa jesu:

• ime i prezime djeteta
  • spol
  • mjesto i datum rođenja djeteta
  • OIB djeteta
  • adresa stanovanja
  • ime, prezime roditelja/skrbnika
  • OIB roditelja
  • Stručna sprema roditelja
  • telefonski kontakt roditelja/skrbnika
  • e-mail adresa roditelja/skrbnika
  • dječji vrtić koji dijete pohađa.

Za dijete koje će do 31.12.2021. godine navršiti šest godina, a nije školski obveznik, roditelj može najkasnije do 31. ožujka 2021. godine podnijeti zahtjev Upravnom odjelu za obrazovanje, sport i tehničku kulturu u Istarskoj županiji radi uvrštavanja djeteta u popis školskih obveznika (Obrazac se nalazi u privitku).

Dokumenti:

Poziv za predupis

Plan upisa u prvi razred

Obrazac 6 - za dijete koje nije školski obveznik

Zahtjev za upis iz drugog upisnog područja

Upisno područje Osnovne škole Joakima Rakovca:

Naselja:  Selina, Krunčići, Čehići, Frnjolići Heraki, Jakići Donji, Jurcani, Kapovići, Kršuli, Lakovići, Medaki, Medvidići, Orbani, Pajari, Perini, Radići, Rajki, Stranići, Sv. Lovreč, Vošteni, Zgrabljići.

Učenici iz sela Baderna, Katun, Bonaci, Štifanići, Bratovići, Matulini, Kuneli, Rakovci, Rupeni, Šeraje, Šušnjići, Štifanići i Jakići Gorinji  pripadaju Gradu Poreču, ali su polaznici osnovne škole u Sv. Lovreču.

Ukoliko roditelj želi promijeniti upisno područje, potrebno je predupis izvršiti u Osnovnoj školi Joakima Rakovca, kao i utvrđivanje spremnosti djeteta za školu, a kasnije poslati zahtjev Upravnom odjelu Istarske županije za promjenom upisnog područja.