U svijetu bajki i priča s pripovjedačicom Margaretom Peršić

Posjetila nas je Margareta Peršić pripovjedačica bajki, lutkarica, slikarica i spisateljica iz Zagreba.

Povodom projekta Čitaj mi naglas te Mjeseca hrvatske knjige u srijedu 29. studenog posjetila nas je Margareta Peršić pripovjedačica bajki, slikarica i spisateljica iz Zagreba. Susret je omogućila izdavačka kuća Školska knjiga.

Margareta Peršić putuje Hrvatskom po osnovnim školama i svojom umjetnošću pripovijedanja priča i bajki, izraženom pomoću glasa, govora i pokreta, uvodi slušatelje u svijet bajki i priča. Pripovjedačica je došla vilinski kostimirana i najprije sve prisutne pozvala da pripreme svoja srca na susret s pričom. Svaki pripovjedač u priču unosi sebe, zato je svaka bajka uvijek ispričana iznova.

Okupljeni učenici od 1. do 4. razreda sa svojim učiteljicama, za vrijeme 2. sata u učionici 4. razreda, počeli su pažljivo pratiti bajku o hrabrom Dobrinjuški ponavljajući rečenice, uživajući u glumi i maštajući iščekivali su ishod priče.

Nezaboravan susret s pripovjedačicom nas je obradovao i podsjetio da postoji svijet mašte i svijet borbe dobra sa zlom, na koji polako zaboravljamo, a ne bismo smjeli.

objavio: Ludmila Pauletić   datum: 2. 12. 2017.

- raspored sati

- individualne informacije